ykleniyor

Web Sitenizde Satışları Artıracak İpuçlar

Görsel Tasarım

E-ticaret sitelerinde, alıcıların ilgisini çekebilecek ilk şey görsel tasarım olacaktır. Kaliteli bir site tasarımıyla müşterilerin beğenisini kazanmak, satışları artırmada atılacak ilk adımdır. Tasarımın güzelliğinin yanı sıra, sadeliği de oldukça önemlidir. Müşterilerin, karmakarışık ve anlaşılması güç siteleri tercih etmeyeceği aşikardır

 

Arama Motoru Optimizasyonu

 

Alıcılar, aradıkları ürüne kolayca ulaşamazlarsa farklı sitelere yönleneceklerdir. Arama motoru optimizasyonu yaparak, site içi arama özelliğini geliştirerek bunun önüne geçmelisiniz.

 

Kampanyalar

 

E-Ticaret sitelerinde kampanya yapmanın etkisi çok büyüktür. Yapacağınız dönemsel kampanyalar, özel günlerde vereceğiniz indirimler müşterilere cazip gelecek ve satışlarınızı hızlandıracaktır.

 

Canlı Destek Servisi

 

Müşteriler, ihtiyaç duydukları her an bağlanabilecekleri bir personel bulabilirlerse sorunlar daha hızlı giderilebilecektir. Böylece kafasına takılan soru işaretleri nedeniyle ürün alımından vazgeçen alıcılar azalacak ve satışlarınız hızlanacaktır. Ayrıca bu hizmet, kullanılmadığında bile psikolojik bir güven sağlayacak ve potansiyel alıcıları da çekecektir.

 

Müşteri Yorumları

 

Ürün sayfaları için müşteri yorumlarına ayrıca bir bölme ayırmalısınız. Bu, alıcının ürün hakkında fikir edinmesini kolaylaştırır ve sitenizle arasındaki güven bağını güçlendirir.

 

Satın Alma Aşamasında Ürün Tavsiyesi Yapın

 

Marketlerde dikkat ettiyseniz, müşteri kasiyere ödeme yapıncaya kadar önünde alabileceği ürünler bulunur. Bu, kişiyi psikolojik olarak satın almaya iter. Siz de E-Ticaret sitenizde, satın alma aşamasında ürün tavsiyesi yaparak alıcıyı yönlendirebilirsiniz. Fakat bu ürünlerin, alınacak olan ürünlerle alakalı olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

 

Güven Göstergeleri

 

Kalite belgesi, SSL Sertifikası, garantiler gibi, E-Ticaret sitenizin güvenliğini gösteren etmenleri site içinde göz önündeki yerlere konumlandırın. Firma itibarının ve işletmeye duyulan güvenin korunması için bu çok önemlidir.

 

Okunaklı İletişim Bilgileri

 

İletişim bilgileri için ayrı bir sekme oluşturmanız, müşterilerin gerekirse ek bilgi için firmaya ulaşabileceklerinin teminatını vermeniz avantajınıza olacaktır.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!