ykleniyor

Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Günlük yaşantımız içinde yer alan teknoloji, her geçen gün ses vermeye devam ediyor. Yaşamımızın her dalında var olan, eksikliğini düşündüğümüz vakit, derin bir boşluğun içinde buluruz kendimizi. Güzelliklerinden, faydasından söz etmeyi biliriz ama iş zararlı kısma gelince, pekte oralı olmayız. Bütün hayatımızın her alanında, her parçasında yer alan, teknoloji ürünlerini saymak ile bitiremeyiz. Çamaşır, bulaşık makineleri, buzdolapları, televizyon, bilgisayar, telefon elektrikli ev aletleri ve daha fazlası teknoloji listesinin içine girmektedir. Kısacası, şimdiki sisteme baktığımız zaman, son hızla gelişen bir teknolojinin içinde yaşadığımızı anlıyoruz. Peki, bu kadar bu teknolojinin içinde iken, doğru olarak bildiğimiz, yanlışlara ne demeli? Her zaman doğruya inanır ve gerçekten öyle bir yolun izinden giderek, savunmaya geçeriz.  

 

Daha sonra doğru sandığımız bilgilerin yanlış olduğunu öğrenince, hayal kırıklığına uğrarız. Bu bir insanın karşı tarafa sağladığı güvenin, sonradan yerlere düşüp parçalara bölünmesi gibidir. Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar, Cihazların ömrünün ne kadar iyi gittiğini ve bunun doğru sanıp uyguladığımız yöntemlerden, ileri gelen yanlışları görebilmektir. Bunu görebilmek için, kural doğru bilgi oluğundan emin olmaktır.

 

Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar Hakkında Bazıları

 

• iPhone, açıldıktan sonra kapatılan uygulamalar sayesinde, bataryanın az gittiğini düşünürsünüz. Bunu unutmayın ki cihaz hiçbir işlem yapmazsa bile çalışmaya devam edece, şarjın azalmasına sebep olacaktır. Ancak şarjın az kullanımı için yapmanız gereken, iPhoneyi kapattıktan sonra elde edersiniz.

• Telefonunuz şarjda iken, ömrünün daha uzun olduğunu savunursunuz. Fakat siz telefon şarjda iken, telefon görüşmelerinizi gerçekleştirdiğiniz vakit, fark etmeden, bataryanın ölümüne sebebiyet veririsiniz.

• Mega piksel ne kadar yüksek ise, kameranızın netliği o kadar iyidir. Bu kesinlikle doğru bilinen yanlışların arasına girmektedir.

• Bilgisayarınızı kapatmak yerine uyku moduna geçmek kesinlikle doğru değildir. O uyku modunda iken çalışmaya devam edecek ve performansı azalacaktır.

Bunlar sadece size verdiğimiz Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar Hakkında Bazılarıdır. Bu yüzden her doğru bildiğiniz, yanlış çıkabilir. Teknoloji ürünleri, hiçbir zaman tam olarak, doğrucu payını vermez.İyi bir teknoloji,doğru bilgiden geçer.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!