ykleniyor

Google Haritalar'da Listeler Nasıl Oluşturulur ve Paylaşılır?

Teknoloji meraklılarının ilgisini çeken konulardan biri de Google Haritalar’da listeler oluşturmaktır. Bu özellik sayesinde, uygulama seyahat rehberine dönüştürülmektedir. Liste oluşturma özelliği ile Google Haritalar daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Listeler oluşturulduktan sonra paylaşılabilmektedir. Günümüzde ihtiyaç duyulan her türlü mekan bilgisi Google Haritalar sayesinde cebimize gelmektedir. Trafik bilgisi, herhangi bir adrese en hızlı gidilebilecek yol ve çeşitli erişim noktaları bu uygulama sayesinde kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Google Haritalar’da, ayrıca favori mekanlar da listelenebilmektedir. Uygulama başkalarını takip imkanı sunmasının yanında, en iyi mekanlar hakkında bilgi sunmaktadır. Uygulamayı kullanmak için içerik hakkında tam olarak bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Örneğin bu uygulamada üç başlık bulunmaktadır. Bunlar; favoriler, yıldızlı yerler, gitmek istiyorum. Bu başlıklar altına listeler açılmaktadır.

 

Kendi Özel Listelerinizi Oluşturun

 

Üç başlık altına oluşturulan listeler herkese açık veya özel şekilde hazırlanabilmektedir. Özelliği kullanabilmek için haritalar açıldıktan sonra arama bölümü ile tercih edilen yer adı girilmelidir. Konum bilgilerine erişme izin verildikten sonra atılan adımlar kaydedilmelidir. Varsayılan listelerin kullanılmasının yanında yeni liste oluştur seçeneği ile yeni listeler oluşturulabilmektedir. Açılan listeye tercih edilen yerler eklenebiliyor.

 

Çeşitli durumlarda listeler paylaşılabilir. Liste seçildikten sonra paylaş butonu yardımı ile paylaşma adımları takip edilmelidir. Paylaşım herkese açık olarak yapılabilir. Google Haritalar, başka ziyaretçileri bilgilendirmek adına önemli bir uygulamadır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!