ykleniyor

Bilgisayarda Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Bugünlerde popüler olan ve sıkça konuşulan bilgisayarda facebook canlı yayını nasıl yapılır bahsedeceğiz. Oldukça popüler hale gelmiş olan facebook ve yeni uygulamaları, kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekiyor.

 

Facebook, mobil canlı video oynatıcı rakiplerinin gözünde bir kez daha yukarı çıktı. Bugün, tüm kullanıcılar için Facebook'un masaüstü doğrudan web sitesinden oyun canlı yayını yapmak web kamerası aracılığıyla mümkün. Kendi masaüstü bilgisayarlarınızdan ve canlı yayında oyunu bağlayarak profesyonel ekipman ve yazılım aracılığıyla yayın akışı yapabilirsiniz.

 

Daha önce, Facebook sadece Pages'u kendi masaüstünden akışa izin veriyordu; kullanıcılar değil, yalnızca Blizzard gibi oyun geliştiricileri ile oyun oynayan bazı ortaklıklar vardı. Masaüstü durum güncellemesinde artık “Canlı” düğmesi olacak.

 

Akış sağlayan donanım ve yazılımı doğrudan Haber Akışı'na yayınlayabilme özelliği, içerik ekran üstü grafikler, başlıklar ve yer paylaşımları eklemelerine izin verilecek.

 

Masaüstünde, Facebook Live'yı Twitter'dan ve Periscope'un seçeneklerinden öteye taşıyor ve YouNow gibi yeni başlayanların yanı sıra YouTube, Ustream ve Canlı Yayın gibi daha uzun süren hizmetler ile rekabete giriyor. Facebook, masaüstü akışının Q & As gibi etkinlikler için faydalı olacağını ve telefonunuzu elinize almanın hem yaratıcılar hem de görüntüleyenler için titretici olabileceğini öngördüğünü söylüyor.

 

Facebook'un canlı yayına yönelik saldırgan itilmesi, "Canlı" fiiline sahip olma ve insanların paylaşmaya değer bir şey olduğu zaman insanların yayınladığı yerini gösteriyor. Periscope ilk olarak Nisan 2015'te piyasaya sürülürken, Facebook hızlı bir şekilde Live yayınlanmaya ve profesyonel ekipmanlardan yayın yapmak için bir Canlı API eklemeye başladı. Periskop dün sadece bir API ekledi. Şimdi masaüstü lansmanı ile Facebook her yerde bulunabilen bir yayın aracı olmak istiyor.

 

Live'daki içerik henüz mükemmel olmayabilir. Facebook'un önlemek için çalıştığı ve vaat eden bazı şiddetli yayın yayınlanmış olsa da, medya için hala erken. Facebook içerik türünü şimdi kilitleyebilirse, kullanıcıları Kârlı video reklamı kırmak için News Feed'e ve alandan çekmek için özel bir içerik sunan yıllar boyu yayınlanan yayınların keyfini çıkarabilir. Mobil, daima Facebook'un odağı olmakla birlikte, masaüstü akışını eklemeyerek ancak istediğiniz gibi yayın yapabileceğiniz anlamına gelir.

 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!